среда, 20 мая 2020 г.

Заняття з розділу Дитина в природному довкіллі


                        Ліс наш друг, а ми його друзі
Мета: узагальнювати та поглиблювати знання дітей про природу лісів; закріплювати знання про види лісів; учити розпізнавати дерева і кущі за характерними ознаками; навчити правильного поводження в природі; вчити розуміти значення тваринного світу, значення лісу для людини; розвивати уяву, увагу, мислення, вміння висловлювати свої думки; виховувати дбайливе ставлення до природи, почуття любові до рідного краю, бажання примножувати її багатства.
Матеріал: сюжетні та предметні картинки  із зображенням лісу, дерев (великих і маленьких).
                                              Хід заняття
1.Організаційний момент
Психогімнастика «Я – дощик»
  Я – дощик. Я  випливаю з великої хмаринки і лечу на землю. Я маленька прозора краплинка дощу. Мені приємно кружляти в повітрі серед інших краплинок.
             (вихователь пропонує з частинок скласти картинку лісу)
-Але, щоб вона вийшла, ви маєте кілька завдань.
2.Основна частина
(вихователь читає вірш)
       Шумить верхами буйний ліс
       Дуби, берези, буки.
      Співає сойка, свище дрізд,
     І воркотять голубки.
    Стрибає білка по верхах,
     Дітей зозуля кличе.
    Цілує сонечко листки,
     У кожній теплій ласці
    Гриби наділи шапочки,
    Так само, як у казці.
Бесіда з дітьми про види лісів
-А чи знаєте ви, що таке ліс?
- Які бувать ліси? (Мішані та хвойні)
- Якщо ростуть всі різні дерева? (мішаний)
- Якщо ялинки, сосни? (хвойний)
 - А яку користь приносять нам дерева та кущі?
-Для того щоб виготовити папір, меблі, люди зрубують дерева. Може не слід цього робити? ( обмін думками)
- А що треба зробити, щоб поповнити ліс?
Правила поводження в лісі «Правда – неправда»
Якщо діти чують правильне твердження плещуть у долоні, неправильне – тупочуть.
-         Не калічте дерева, не зривайте дарма квіти, листочи.
-         У лісі можна ламати гілочки, рвати листочки, квіти.
-         У лісі можна кричати , галасувати, бігати, бо ліс великий.
-         Усі тварини потрібні природі, вони всі виконують корисну справу і потрібні лісу.
3.Підсумок
- Говорять, що ліс – зелений друг людини. Як ви вважаєте, чому так говорять? Як він допомагає людині?
- А чи можемо ми бути друзями лісу? Навіщо нам бути природі друзями?

Поради батькам на кожен день



вторник, 19 мая 2020 г.

Заняття з розділу Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі


                                      Квіточки чудові, різнокольорові
Мета: учити  складати композицію з готових форм: листочків та квіточок; закріплювати назви кольорів; продовжувати вчити розрізняти і називати кольори (зелений, жовтий, синій, червоний, чорний, білий), відповідати на запитання дорослого, вітатися, прощатися; розвивати у дітей увагу , пам'ять, наочно-образне мислення, тактильні відчуття, уміння діяти згідно зі словесною вказівкою вихователя; виховувати почуття прекрасного.
Матеріал: обрис букета для кожної дитини, наголівники квіточок, готові форми на клейній  основі: квіти, листочки, метелики.
                                                Хід заняття
1.Організаційний момент.
Психогімнастика «Добрий день»
        У садочку новий день.
       Всім говорим: - Добрий день!
       Добрий день тобі й мені!-
      Всім ми скажем на Землі.
(вихователь читає вірш)
    Як стрибнуло сонечко
Вранцi у вiконечко,
Стрепенулось: 
Ах!

Задивилось в Галочку,
Прибрану мов кралечку
З квiтами в руках!!
Ой куди ж це Галочка,
Дiвчинка мов лялечка,
Рано так спiшить?
— Оченята свiтяться,
Пахне квiтiв китиця,
Кiска мерехтить!
Глянула в вiконечко,
Привiтала сонечко
— Пальцем в шибку: брень!
Йду вiтати ненечку:
Квiтiв несу жменечку,
Нинi ж Мамин День
!
-Малята, до нашої групи завітала лялечка, звати її Галочка. Вона для матусі з квітів букетик зробила, щоб подарувати його на свято.
2.Основна частина
(бесіда з дітьми)
-Розгляньмо, якого кольору квіти в букетику Галинки.
-Якого кольору листочки?
-Скільки квітів у букеті?
-А чи хочете ви для своїх матусь зробити такий чарівний і красивий букет?
Дидактична гра «Збери букет»
Правила гри. Діти розглядають обрис букетика, що в них є на столі, на клейній основі. Порівнюють їх за кольором, розміром, після чого обирають квіти, що підходять за обрисами до контуру букетика, та розміщують їх на стеблях. Вихователь допомагає дітям розмістити квіти та листочки на букеті.
-Дітки, ви зробили такі чудові букети, що до них відразу прилетіли метелики.
    Весною квіти розквітають,
    На казку схожим все стає,
    Метелики навкруг літають,
   Бджола між квітами снує.
Дидактична гра «Квіточка для метелика»
Правила гри.  Вихователь пропонує дітям підібрати  метелику квіточку того самого кольору, що і він. Для цього вихователь називає колір квіточки, а діти  вибирають на столі відповідного метелика і показують.
(вихователь підходить до кожної дитини і запитує)
-Якого кольору метелик?
-На квітку якого кольору сів метелик?
-Червоний метелик сів на свою квітку і сховався, його не видно. Молодці, діти, всіх метеликів сховали.
-Діти, а ви хочете стати квітами?
-Добре, зараз соонечко подарує нам ніжну музику і ми станемо квітами.
(Лунає ніжна, приємна мелодія. Діти стають квітами)
3.Підсумок
-Гарний вийшов у нас букет. Матусі наші зрадіють і посміхнуться.  

воскресенье, 17 мая 2020 г.

Заняття з розвику мовлення


                                              Небезпека на дорозі
Мета: ознайомити дітей з елементарними правилами дорожнього руху, із призначенням світлофора, його сигналами , їх кольором; вправляти дітей в умінні відповідати на запитання; розвивати зв’язне мовлення і рухову активність дітей; виховувати повагу до людей різних професій, бажання застосовувати в повсякденному житті отримані знання.
 Матеріал:  машина, іграшка ведмедик Мишко, світлофор, сигнальні кольори світлофора.
                                          Хід заняття
1.Організаційний момент
Психогімнастика
      Моя посмішка весела,
     Моя посмішка чарівна,
     Ось тримай її і ти!
     Посміхайся і рости.
2.Основна частина
- До нас у гості завітало ведмежа. Але воно сумне.
- Що трапилося, Мишко?
- Мишко каже, він грав біля дороги і його м’ячик викотився на дорогу. Їхала машина і розчавила м’ячик.
- Яка неприємна історія!
- Діти, можна грати біля дороги?
- Що має їздити по дорозі?
- Так, це дорога для машин.
(вихователь демонструє сюжетну картинку)
-А люди можуть ходити там, де їздять машини?
- Так, вони ходять по доріжкам, що називаються тротуарами.
      Знає будь яка дитина:
      Йти не можна, де машини.
     Тому Коля і Тамара
     Йдуть собі по тротуару.
-Діти,  можна ходити тільки по тротуару.
- А якщо га потрібно перейти дорогу?
- Є місце, де на асфальті намальовані білі смужки.
- Погляньте на картинку – це перехід для  пішоходів.
                     Пішохідний перехід
                     Пішохідний перехід.
                     Схожий він на зебру дуже.
                     Ти дорогу переходь
                     По тим смужкам, друже!
-Потрібно шукати місце на вулиці, де ці смужки намальовані, там переходити.
- На картинці машини їдуть по дорозі. Машини їдуть швидко чи повільно?
Гра з кермом
-Молодці, ви швидко їздите! Так і машини по дорозі їздять швидко. Щоб вони зупинились і пропустили людей , допомагає світлофор.  У нього три сигнали-ока.
- Якого вони кольору?
        Світлофор потрібен всім:
         І дорослим, і малим.
         Друзі, він багато може,-
        Пішоходам допоможе
           Він дорогу перейти
          Без лихих пригод в путі.
          Блимне лиш червоним оком-
          Нас застерігає строго,
          Що не можна крокувати,
         Необхідно почекати.
         А засвітиться зелене:
        І для тебе, і для мене
        Шлях відкритий, можна йти,
        Дуже раді я і ти.
Гра «Світлофор»
 Коли вихователь піднімає круг зеленого кольору, діти йдуть, а коли демонструє круг червоного кольору – зупиняються.
3.Підсумок
- Ведмедику, ти зрозумів, що грати біля дороги небезпечно? Дуже швидко мчать машини. Діти, необхідно стежити за кольорами світлофора. Слід шукати смужки, що намальовані на землі для переходу через вулицю. Ніколи не грайте біля дороги, щоб не трапилося біди.

   
    

четверг, 14 мая 2020 г.

Як правильно розмовляти з дитиною


Консультація для батьків "Роль бабусі у вихованні дитини"


Заняття з розділу "Дитина в соціумі"



               Правильна поведінка за столом
Мета: ознайомити дітей з основними правилами харчування;  вчити правил поведінки за столом; розвивати мислення, мовлення, пам'ять, увагу, уяву; виховувати культуру поведінки під час прийому їжі.
Обладнання: сюжетні та предметні картинки із зображенням посуду , столового набору, роздавальний матеріал для дидактичних ігор ( набір частин для складання чашки, тарілки).

                                                       Хід заняття
1.    Організаційний момент
-         Сьогодні до нас у гості прийшло кошеня. Воно дуже засмучене, адже його запросили на день народження, а малюк не знає, як слід вправлятися з столовими приборами.
2.    Основна частина
(розповідь про правила користування столовими приборами)
-         Нехай самі прибори розкажуть нам про себе.
Столова ложка. Я створена для гарячих страв. Які страви треба їсти ложкою? А чи  вмієте ви її правильно тримати? Так, ложку слід тримати у правій руці, а ліва тим часом лежить на столі.
Намагайтеся уникнути хлюпання, плямкання під час їжі перших страв. Не наповнюйте ложку по самі вінця, її просто перехиляють до рота із загостреного краю. Поївши, ложку кладуть у тарілку.
У мене є подруга – чайна ложка. Нею кладуть цукор у чай і розмішують, дістають фрукти і ягоди з компоту, їдять тістечка та морозиво. Розмішавши цукор, ложку треба покласти на тарілочку, а не залишати в чашці.
Виделка. Ви, мабуть, розумієте , для чого у виделки зубчики? Як її  треба тримати? Так роблять, коли  їдять м'ясо, котлети, вареники. А щоб їсти виделкою овочі, картоплю чи інший гарнір,її необхідно перевернути «спинкою»  донизу.
Тарілки. Ми – дві сестри: глибока та мілка тарілки. Глибока потрібна для рідких страв (борщу, супів), а в мілку кладуть салати, рибу, м'ясо.
Чашка. Не забудьте і про мене. Які напої ви знаєте? Що можна наливати у чашку?
-         Як багато ми дізналися від наших приборів. А тепер давайте пограємо!
 Дидактична гра «Так чи ні?»
Правила гри. Вихователь зачитує дітям фрази. Якщо діти згодні з тим, що чують, плескають у долоні, «ні» - мовчать.
·        Перед уживанням їжі завжди мию руки. Так чи ні?
·        Суп їм виделкою. Так чи ні?
·        Фрукти з компоту дістаю з чашки руками. Так чи ні?
·        Ніколи не користуюсь серветкою. Так чи ні?
·        Після того, як поїв, кажу: «Дякую». Так чи ні?
-         Ой-ой! Кошеня несло прибори і впустило чашку з блюдечком на підлогу. Дітки, давайте ми йому допоможемо і склеїмо чашечку і блюдечко. Але слід бути уважним!
Дидактична гра «Склеюємо чашку і тарілку»
Правила гри. Вихователь пропонує з набору частин скласти чашку і тарілку.
Підсумок:
- Які основні правила харчування ви запам’ятали?
- Які правила поведінки за столом ви запам’ятали?


Заняття з розвитку мовлення розігрування потішки "Водичко-водичко"


Розігрування потішки «Водичко, водичко»
Мета: поглибити уявлення дітей про український  народний фольклор, учити розігрувати сюжет твору; вчити називати слова – ознаки води; активізувати словник дітей знайомими словами; розвивати зв’язне мовлення, мислення, пам'ять, увагу, уяву, фонематичний слух, вміння емоційно передавати зміст потішки; виховувати культурно-гігієнічні навички по догляду за своїм тілом.
Обладнання: лялька Оксана, вода, мило, рушник, миска.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Організаційний момент
Психогімнастика «Доброго ранку»
-Доброго ранку, сонечко ясне!
-Доброго ранку, небо прекрасне!
-Доброго ранку нашій землі!
-Доброго ранку тобі і мені!
-        -  Сьогодні до нас в гості прийде лялька Оксана. Отже, добре що ви причепурилися. Ви готові з нею зустрітися?
(чутно стук у двері, заходить замурзана лялька)
-         -Ой , діти, погляньте, це ж не лялька Оксана, яку ми чекали, а лялька Бруднуля. Що з тобою сталося? Чому ж ти не вмивалася?
-        - Не хочу, вмиватися, я боюся води. Вода холодна й неприємна.
-         -Ні, лялько Бруднуля, ти помиляєшся. Водичка дуже приємна та корисна для здоров′я нашого організму, і про це ми тобі сьогодні розповімо.
2. Основна частина
Дидактична гра « Розкажи яка вода»
Правила гри. Вихователь пропонує дітям навчитись добирати до іменника «вода» прикметники. Вихователь допомагає дітям виконати вправу, використовуючи сюжетні картинки – підказки.

Вода…(чиста).
Вода…(смачна).
Вода…(корисна).
Вода…(прозора).
Вода…(холодна).
Вода…(тепла).
-        - Бруднуля, ось бачиш, наші малюки знають все про користь води для людини та миють руки залюбки! Правда ж, дітки?
-        - Давайте допоможемо нашій гості Бруднулі  помити ручки, та вмитися.
(Діти миють Бруднулі ручки, личко, та промовляють разом з вихователем потішку «Водичко, водичко»
-         Читання потішки:   Водичко, водичко,
                                   Умий моє личко,
                                   Щоб і очки ясніли,
                                  Щоб і брівки чорніли,
                                 Щоб сміявся роток,
                                Щоб кусався зубок.
-       -  Ось тепер Бруднуля стала Чистюлею, адже вона чиста і ми можемо розповісти їй, чим вода корисна.
(Дітки разом з вихователем розповідають про користь води для всього живого на землі).
Розігрування потішки «Водичко, водичко» за допомогою дорослого
Для кращого запам’ятовування тексту вихователь пропонує розігрування та виконання певних рухів під потішку.
Водичко, водичко,
(Діти ставлять руки «ковшиком»).
Умий моє личко,
(Протирають долоньками обличчя)
Щоб і очки ясніли,
(Колові рухи на щічках).
Щоб і брівки чорніли,
(Протирають брівки).
Щоб сміявся роток,
(Посміхаються один одному).
Щоб кусався зубок,
(Показують зубки одне одному).
Підсумок
-         Малята, хто до нас сьогодні завітав?
-         Хто така людина – замазура?
-         Хто така людина – чистюля?
-         Чистюлі дуже сподобалось з вами гратись та вмиватись, і  вона говорить, що тепер завжди буде вмиватися та мити руки з милом, промовляючи потішку. Чистюля вам дякує, і говорить до побачення.