Ліс наш друг, а
ми його друзі
Мета:
узагальнювати та поглиблювати знання дітей про природу лісів; закріплювати
знання про види лісів; учити розпізнавати дерева і кущі за характерними
ознаками; навчити правильного поводження в природі; вчити розуміти значення
тваринного світу, значення лісу для людини; розвивати уяву, увагу, мислення,
вміння висловлювати свої думки; виховувати дбайливе ставлення до природи,
почуття любові до рідного краю, бажання примножувати її багатства.
Матеріал: сюжетні
та предметні картинки із зображенням
лісу, дерев (великих і маленьких).
Хід заняття
1.Організаційний
момент
Психогімнастика
«Я – дощик»
Я – дощик. Я випливаю з великої хмаринки і лечу на землю.
Я маленька прозора краплинка дощу. Мені приємно кружляти в повітрі серед інших
краплинок.
(вихователь пропонує з частинок скласти
картинку лісу)
-Але, щоб вона вийшла, ви маєте кілька завдань.
2.Основна
частина
(вихователь
читає вірш)
Шумить верхами буйний ліс
Дуби, берези, буки.
Співає сойка, свище дрізд,
І воркотять голубки.
Стрибає білка по верхах,
Дітей зозуля кличе.
Цілує сонечко листки,
У кожній теплій ласці
Гриби наділи шапочки,
Так само, як у казці.
Бесіда з дітьми про види лісів
-А чи знаєте ви, що таке ліс?
- Які бувать ліси? (Мішані та хвойні)
- Якщо ростуть всі різні дерева? (мішаний)
- Якщо ялинки, сосни? (хвойний)
- А яку користь
приносять нам дерева та кущі?
-Для того щоб виготовити папір, меблі, люди зрубують
дерева. Може не слід цього робити? ( обмін думками)
- А що треба зробити, щоб поповнити ліс?
Правила поводження в лісі «Правда – неправда»
Якщо діти чують
правильне твердження плещуть у долоні, неправильне – тупочуть.
-
Не калічте дерева, не зривайте дарма
квіти, листочи.
-
У лісі можна ламати гілочки, рвати
листочки, квіти.
-
У лісі можна кричати , галасувати,
бігати, бо ліс великий.
-
Усі тварини потрібні природі, вони всі
виконують корисну справу і потрібні лісу.
3.Підсумок
- Говорять, що ліс – зелений друг людини. Як ви вважаєте,
чому так говорять? Як він допомагає людині?
- А чи можемо ми бути друзями лісу? Навіщо нам бути
природі друзями?
Комментариев нет:
Отправить комментарий